ÚHRADA kurzu dotačním programem POVEZ II

Vybraný rekvalifikační (akreditovaný) kurz si můžete nechat z 85% UHRADIT úřadem práce prostřednictvím tohoto projektu.

Pro koho je projekt určen:

 • Pro zaměstnavatele, kteří chtějí své vybrané stávající zaměstnance odborně vzdělat v rámci akreditovaných vzdělávacích programů.
 • Pro zaměstnavatele, kteří přijímají nové zaměstnance a ještě před přijetím je chtějí odborně vzdělat v rámci těchto akreditovaných vzdělávacích programů.
 • Pro OSVČ nebo začínajícím OSVČ, kteří si chtějí jako vstup do svého podnikání zvednout kvalifikaci a naučit se příslušné profesní odbornosti v rámci daných rekvalifikačních kurzů
 • Projekt NENÍ určen zaměstnancům, kteří mají místo výkonu své práce v Hlavním městě Praze
 • V případě, že účastníkem rekvalifikačního kurzu je zaměstnanec, dostane v tomto případě zaměstnavatel uhrazeny navíc i mzdové náklady po dobu trvání kurzu

Jaké kurzy lze v rámci tohoto projektu absolvovat:

 • Všechny akreditované kurzy (rekvalifikační), případně i neakreditované, které musí mít souvislost s profesním zaměřením nebo povoláním žadatele.
 • Z neakreditovaných kurzů je nutno žádat o úzce odborné, profesní nebo specifické kurzy, které je nutno zdůvodnit.
 • Nelze žádat o kurzy základních dovedností (například nelze žádat o základy ovládání počítače), obecné kurzy měkkých dovedností pouze velmi výjimečně.

Jak postupovat:

V případě, že uvedený kurz chcete absolvovat prostřednictvím tohoto projektu, kontaktujte nás a my Vám připravíme žádost, vysvětlíme její vyplnění a popíšeme další nutné kroky k úspěšnému vyřízení žádosti.

 • Předem si připravte potvrzení o bezdlužnosti od finančního úřadu, Celní správy, OSSZ a zdravotních pojišťoven. Dále doklad o zřízení bankovního účtu a výpis z obchodního, případně živnostenského rejstříku (u fyzických osob).
 • Následně spolu s Vámi připravíme žádost, podáte ji a cca 4 týdny budete čekat na schválení.
 • Po schválení bude nutno uzavřít smlouvu s úřadem práce a tím máte jistotu, že bude za Vás kurz uhrazen.
 • Následně zvolíte dodavatele školení, se kterým uzavřete smlouvu a školení absolvujete.
 • Po úspěšném absolvování kurzu a úhradě kurzu dodavateli podáte žádost o úhradu a po jejím podání Vám úřad práce uhradí 85% nákladů na kurz.
 • Pokud budete žádat o úhradu mezd zaměstnanců na školení, žádáte vždy po vyplacení mezd (každý měsíc), a úřad práce Vám tyto mzdové náklady vyplácí průběžně. Lze tedy v případě dlouhodobých školení tímto způsobem částečně předfinancovávat vzdělávací projekt.

K vlastní účasti na daném termínu kurzu:

Vzhledem k délce schvalování a počtu zájemců požadujeme uzavření smlouvy o školení minimálně týden před plánovaným termínem (v případě kurzů na CNC stroje a 3D tiskárny dva týdny). K závazné reservaci místa na kurzu od Vás potom potřebujeme zaslat s předstihem závaznou přihlášku, na jehož základě Vás zařadíme do kurzu. Případně na základě úhrady zálohové faktury. V případě nenaplnění termínu nebo přihlášení / schválení na poslední chvíli Vás zařadíme na nejbližší další termín, případně na individuální termín, které běžně řešíme.

Místo uskutečnění školení:

 • Učebna je umístěna v přízemí s bezbariérovým přístupem na adrese Volutova ulice 2523/14 * PRAHA 5.
 • Vynikající dostupnost MHD /cca 200m od stanice metra Hůrka/, bezproblémové parkování přímo před učebnou.
 • Kurzy Obsluhy motorové pily a křovinořezu se uskutečňují na našem vzdělávacím středisku KVÁSEK na Zbirohu (http://www.kvasek.cz), kde je pro účastníky kurzu zajištěno ubytování i strava za přijatelnou cenu, případně i doprava.
 • Kurzy CNC, kurzy obrábění a kurzy průmyslových robotů se kurzy uskutečňují na specializovaných pracovištích v Praze (bude upřesněno dle termínu a počtu osob s přihlédnutím na systém CNC). Některé speciální termíny vypisujeme i v Sokolově.

V některých případech (plná kapacita učeben, zájem účastníků ….) se kurzy mohou uskutečnit internátně na našem vzdělávacím středisku KVÁSEK na Zbirohu (http://www.kvasek.cz), případně i částečně na některá vhodná témata kurzu.

Ubytování při školení:

V rámci ani v ceně našich kurzů není ubytování, ani jej nezajišťujeme. Nicméně můžeme doporučit v Praze vhodné ubytování po dobu kurzu, v cenách od 450,- Kč/noc, případně i za přijatelné ceny v centru Prahy. V případě kurzů na našem vzdělávacím středisku KVÁSEK na Zbirohu zajistíme ubytování i stravu za obdobné přijatelné ceny.

Pro jakékoliv další informace a radu nám volejte na telefon 251 551 362 nebo 724 050 437 a my Vám podáme veškeré detailní informace. Případně pište na mail: info@jubela.cz.